»»»» !!αℓємιη кяαℓı ƒєηєявαнçє!! ««««
Hosgeldiniz eger Üyeyseniz giris eger Misafirseniz üye olunuz ....
Hosgeldiniz eger Üyeyseniz giris eger Misafirseniz üye olunuz ....
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

»»» !!αℓємιη кяαℓı ƒєηєявαнçє!! «««

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Twilight(Alacakaranlık)Serisi -Stephenie Meyer

YazarMesaj
EsrA_1907
Aktif Üye
Aktif Üye
EsrA_1907

hayvanlar alemindeki eşim : 1
Takımım : 2
Ruh Hali : 4
Başarı Sistemi : 5

Twilight(Alacakaranlık)Serisi -Stephenie Meyer Empty
MesajKonu: Twilight(Alacakaranlık)Serisi -Stephenie Meyer   Twilight(Alacakaranlık)Serisi -Stephenie Meyer Icon_minitimePtsi Kas. 02, 2009 11:26 am

Twilight(Alacakaranlık)Serisi -Stephenie Meyer 47920091
Twilight
Üç şeyden emindim. Birincisi Edward bir vampirdi. İkincisi, ne kadar baskın olduğunu bilemesem de onun bu vampir yani kanıma susamıştı. Üçüncüsü ise, koşulsuz ve geri dönülemez bir şekilde ona aşık olmuştum.
Isabella Swan Washington'ın, yağmurun hiç dinmedigi küçük kasabası Forks'a taşınır. Bu şimdiye kadar aldığı en sıkıcı karar gibi görünmektedir. Fakat gizemli ve çekici Edward'la tanışması hayatını heyecanlı ve tüyler ürpertici bir hale sokar. Edward şimdiye kadar, içinde yaşadığı küçük toplulukta vampir kimliğini saklayabilmiştir. Ancak artık kimse güvende değildir, özellikle Edward'ın en çok değer verdiği insan olan Isabella… İki sevgili kendilerini tutku ve tehlike arasında dengede duran bir bıçağın en keskin noktasında bulur.

Alacakaranlık içgüdülerimize meydan okumakla tutkularımızı tatmin etme boyun isteği arasındaki çatışmayı sorgulayan etkileyici bir kitap.
Twilight(Alacakaranlık)Serisi -Stephenie Meyer 73958309
New Moon

“Vur,” diye mırıldandım, kağıtlar parmağımı kestiğinde; zararı görebilmek için elimi geri çektim. Birkaç damla kan, küçük kesikten dışarı doğru sızıyordu.
Ondan sonra çok ani olmuştu.
Edward kendini bana doğru atmıştı, beni masaya geri fırlattı…
Piyanonun yanına doğru yuvarlandım, düşmemi durdurmak için içgüdüsel olarak kollarımı öne attım, camın keskin parçalarına. Dirseklerinden ve bileğinden gelen acının ne kadar yakıcı olduğunu hissettim.
Kafam karışmış bir şekilde, kolumdan aşağıya doğru hızla akan parlak kırmızı kanı – aniden dönüp bakan altı tane kana susamış vampirle beraber – telaşla izledim.
Bella Swan için, hayatın kendisinden önemli olan tek bir şey vardı; Edward Cullen. Ama bir vampire aşık olmak, Bella’nın hayal ettiğinden bile daha tehlikeliydi. Edward, Bella’yı şimdiye kadar zaten, kötü bir vampire yakalanmaktan ve yem olmaktan kurtarmıştı, ama şimdi, onlar bu ilişkiye cüret etmişlerdi, şimdi fark ediyorlardı ki, onların sorunları daha yeni başlıyor olabilirdi…
Twilight(Alacakaranlık)Serisi -Stephenie Meyer 43881711
Eclipse

"Edward'ın hoş sesi arkamdaydı.Ben onun yavaşça veranda basamaklarından ortaya çıktığını görmek için döndüğümde onun saçları koşmaktan uçuşmuştu.O ilk kez beni kolları arasına aldı,kollarına hapsetti ve beni tekrar öptü.Bu öpüş beni korkuttu.Çok fazla gergindi,dudakları dudaklarıma değdiği zaman çok güçlüydü,o bizim birbirimizden ayrılmak için zamanın çok geç olduğundan korkmuş gibiydi.''
Seattle gizemli , öldürücü bir tel tarafından harap edildiğinden ve kötü niyetli bir vampir onu araştırmaya devam ettiği'nden dolayı Bella kendini tehlikeyle çevrili buldu.Hepsinin ortasında aşık olduğu Edward ve Jacob'un arkadaşlığı arasında seçim yapmakla yüzyüze kalmıştır ki bu karar vampir ve kurtadam arasındaki eskimeyen mücadeleyi tutuşturmak için olasıdır.Mezuniyeti hızla yaklaşırken Bella birden fazla karara sahiptir: HAYAT ya da ÖLÜM. Fakat hangisi ?

Twilight(Alacakaranlık)Serisi -Stephenie Meyer 67621706
Breaking Dawn
Bella ve Edward evlenirler ama balayları bellanın hamile olduğunu farketmesiyle yarıda kesilir.Bellanın hamileliği hızlı ilerlemektedir ve bu da onu gücsüz yapmaktadır. Bella nın hayatını kurtarmak için Edward ın fetüsün çıkarılması gerektiği ile ilgili ısrarına rağmen Bella gittikçe daha da çok sevdiği bebeğini yerinde tutmaya kararlıdır. Sonra , Bella kızları Renesmee'yi dünyaya getirip ölmek üzereyken Edward ona zehrini enjekte edip vampire dönüstürür. İsmi Irına olan bir vampir Renesmee'yi görür ve onun 'ölümsüz cocuk' olması hakkındaki yanlısları ve vampir kurallarını ihlal eden yasamını görür onu Volturi'ye haber verir.Cullen'lar cocuğun ölümsüz cocuklardan olmadığını doğrulamak icin tanıklar toplarlar. Ve Volturi'yi Renesmee'nin
Vampirlere ve onların sırlarına karsı tehlike olusmayacağına dair onları ikna ederler ama huzurları kacmıstır.

Twilight(Alacakaranlık)Serisi -Stephenie Meyer 98019569
Midnight Sun

Bir vampir.. Bir insana aşık oldu.. Yapmaması gereken şeyler yaptı..
Bu defa Twilight kitabındaki yani ilk kitap Alacakaranlık'taki herşey Edward'ın ağzından anlatılıyor...
Onun için hayat..
Sandığınızdan daha zordu...

Midnight Sun | Geceyarısı Güneşi
EsrA_1907
Aktif Üye
Aktif Üye
EsrA_1907

hayvanlar alemindeki eşim : 1
Takımım : 2
Ruh Hali : 4
Başarı Sistemi : 5

Twilight(Alacakaranlık)Serisi -Stephenie Meyer Empty
MesajKonu: Geri: Twilight(Alacakaranlık)Serisi -Stephenie Meyer   Twilight(Alacakaranlık)Serisi -Stephenie Meyer Icon_minitimeSalı Ara. 01, 2009 4:22 pm

Geceyarısı Güneşi Kitabı Hakkında Stephenie Meyer'in Açıklaması

Geceyarısı Güneşi Kitabı Hakkında Stephenie Meyer’in Açıklaması :
Son zamanlarda sizlerden Geceyarısı Güneşi kitabı basılmış çıkmış, alanlar olmuş gibi pek çok soru aldık. Her birinize sabırla bunun mümkün olmadığını anlattık. Ama sonunda yazarımız Stephenie Meyer imdadımıza yetişti, ve kendi resmi sitesinde (stepheniemeyer.com) 16 Kasım 2009 tarihinde kendisine en çok yöneltilen soruları cevapladı. İşte bunlar arasında hepimizi en çok ilgilendiren soru:
Midnight Sun hakkında sorulan pek çok soruya cevaben:
Geceyarısı Güneşini bitirmem için gelen on binlerce istek, yalvarış ve ricaları karşılayacak veya bu durumu değiştirecek herhangi bir cevabım olmadığını fark ettim, bu yüzden bu soruyu cevaplandırırken pek iyi hissetmiyorum. Ama bu en popüler soru, bu yüzden bir cevap vermeliyim.
Şu anda Geceyarısı Ateşi üzerine çalışmıyorum. Ne zaman tekrar yazmaya başlayacağıma dair bir planım yok; şu anda bunun için doğru zamanın ne zaman olacağını bilmiyorum.
Sorularınızda bu durum ile ilgili bazı hatalı sonuçlara varıyorsunuz, bu konuyu açıklığa kavuşturmak isterim. Birincisi, Geceyarısı Güneşi bitmedi ve internete sızmasının ardından benim tarafımdan bitirilmek üzere bir sandığa saklandı. Eğer bitmiş olsaydı kitapçılardaki raflara kendim yerleştirirdim. Bu kitabı büyük bir istekle bekleyen insanlara verebilmeyi çok isterim. İkincisi, kitabın internete sızması yüzünden üzgün değilim. Uzun zamandır değilim; bu duruma üzülmem yaklaşık üç hafta sürdü. Üçüncüsü, ve en önemlisi, hiç kimseyi cezalandırmaya çalışmıyorum. Bunu internete veren kişileri veya sızan kitabı okuyan kişileri, hiç kimseyi. Daha önce de söylediğim gibi, bu kitabın yazılmasını isteyenlerin bu isteklerini gerçekleştirmek beni çok mutlu edecek.
O zaman neden bekliyorum? Çünkü kitap bitmedi ve bir sandıkta bekliyor. Bitmedi, ve onu bitirmek bilgisayarın karşısına oturup, kelimeleri yazmak kadar basit değil. Yazacağım o kelimeler başta benim kafamda olmalılar, ve şu anda değiller. Herhangi bir hikayeyi yazmak için o alemde olmalıyım, ve kendimi o aleme girmeye zorlamanın zaman kaybından başka bir şey olmadığını anladım. Tekrar Geceyarısı Güneşini yazmaya bu hikaye bana tekrar çekici geldiğinde başlayacağım. İnsanların bu kitabı bu kadar çok istemesi, kitabı daha yazılabilir kılmıyor; aslında tam tersi etki yapıyor. Ben bu hikayeyi yazabilmek için o hikaye ile yalnız kalmalıyım, ve eğer dediğimi anlıyorsanız Geceyarısı Güneşinin şu anda çok kalabalık olduğunu fark edeceksiniz.
İnsanlar farklı nedenlerden ötürü yazarlar. Ben her zaman kendimi mutlu etmek için yazmışımdır. Eğer bir hikayeden hoşlanıyorsam, yaratıcılık akar gelir, ve ben yazar dururum. Ama eğer bu şekilde hissetmiyorsam yazamam. Ben hiçbir zaman talep üzerine yazan biri olmadım ve bu şekilde çalışmayı düşünemiyorum. Belki bu zaman bir yıl olur, belki de beş yıl. Eğer bu okumak istediğim bir şey ise satın alırım veya kütüphaneden alırım. Eğer değil ise okumak için başka bir şey bulurum. Son.
(Bu cevap vampirler hakkında yazmak ile de ilgili. Vampirler ve ben? Biz ilişkimize bir ara verdik.)
Ben bu açıklamamın istekleri ve talepleri yavaşlatmayacağına eminim, ama bu soruyu yok saydığımı düşünmenizi istemedim

Twilight(Alacakaranlık)Serisi -Stephenie Meyer
1 sayfadaki 1 sayfası