»»»» !!αℓємιη кяαℓı ƒєηєявαнçє!! ««««
Hosgeldiniz eger Üyeyseniz giris eger Misafirseniz üye olunuz ....
Hosgeldiniz eger Üyeyseniz giris eger Misafirseniz üye olunuz ....
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

»»» !!αℓємιη кяαℓı ƒєηєявαнçє!! «««

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Kesik İzi Yapımı(Alıntı)

YazarMesaj
gLsM_gfb
Süper Moderatör
Süper Moderatör
gLsM_gfb

hayvanlar alemindeki eşim : 6
Takımım : 2
Ruh Hali : 9
Başarı Sistemi : 16

Kesik İzi Yapımı(Alıntı) Empty
MesajKonu: Kesik İzi Yapımı(Alıntı)   Kesik İzi Yapımı(Alıntı) Icon_minitimeC.tesi Ağus. 08, 2009 2:35 pm

Bu dersimizde yüze yeni açılmış kesik izi etkisi vereceğiz.

Adım1:

Çalışmamızı yapmayı planladığımız resmimizi photoshop programımızda acıyoruz. Ardından yeni bir layer oluşturarak işlermimize devam ediyoruz.

Kesik İzi Yapımı(Alıntı) Facee

Kesik İzi Yapımı(Alıntı) Kesik_izi

Adım2:

Yeni layerımız seçiliyken Pen araçını alıyoruz ve resimdeki gibi eğimli bir çizgi çiziyoruz, bu işlemi yapatıktan sonra Brush araçımızı seçiyoruz ve kalınlığını resmimize göre ayarlıyoruz ben 5 kullandım ve ana renkimiz Siyah olacak. Çalışma ekranına Pen araçını yeniden seçerek sağ tıklıyoruz ve Stroke Path seceneğini seçiyoruz ve resimdeki gibi tik alanınıda tıklıyacak okey diyoruz.

Kesik İzi Yapımı(Alıntı) Kesik_izi1

Adım3:

Şimdi oluşturduğumuz bu kavisli çizginin layer modunu Overlay olarak ayarlıyoruz ve yeni bir layer oluşturuyor.

Kesik İzi Yapımı(Alıntı) Kesik_izi2

Adım4:

Yeni oluşturduğumuz layerımızı seçiyoruz. Ctrl+Farenin sol tuşu ile bi alttaki oluşturduğumuz çizginin olduğu layerımızı tıklıyoruz ve seçili hale getiriyoruz. Renk paletimize #920605 renki yerleştiriyoruz ve seçili alanın içini boş layer seçili olmak koşulu ile boyuyoruz. Layerımızın layer modunu Color Burn olarak ayarlıyoruz.

Kesik İzi Yapımı(Alıntı) Kesik_izi3

Kesik İzi Yapımı(Alıntı) Kesik_izi4

Adım5:

en son oluşturduğumu layerımıza çift tıklıyarak Layer style peceremizi acıyoruz ve resimlerdeki ayarları yapıyoruz.

Kesik İzi Yapımı(Alıntı) Kesik_izi5

Kesik İzi Yapımı(Alıntı) Kesik_izi6

Sonuç:

Kesik İzi Yapımı(Alıntı) Kesik_izi7

Adım6:

şimdi Brush‘ımızı alıyoruz ve kalınlığını 1 olarak ayarlıyoruz. En son Layer style ayarlarını yaptığımız layer seçiliyken resimdeki gibi yaraya çizgiler atıyoruz.

Kesik İzi Yapımı(Alıntı) Kesik_izi8

Adım7:

Çiziklerimizi oluşturduktan sonra çizgilerimizin kesik işle birleşen kısmındaki köşeleri üstteki adımda yaptığımız gibi son layer seçili bir haldeyken boyuyoruz.

Kesik İzi Yapımı(Alıntı) Kesik_izi9

Sonuç:

Kesik İzi Yapımı(Alıntı) Kesik_izi10

Adım8:

Son aşama olarak ana resmimizi Ctrl+J çoğaltıyoruz ve kopyaladığımız layerın Layer Modunu Overlay olarak ayarlıyoruz.

Kesik İzi Yapımı(Alıntı) Kesik_izi11

(Yapan kişiye teşekkür ederim Smile )
http://tuncaysanlifan.yetkinforum.net/

Kesik İzi Yapımı(Alıntı)
1 sayfadaki 1 sayfası