»»»» !!αℓємιη кяαℓı ƒєηєявαнçє!! ««««
Hosgeldiniz eger Üyeyseniz giris eger Misafirseniz üye olunuz ....
Hosgeldiniz eger Üyeyseniz giris eger Misafirseniz üye olunuz ....
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

»»» !!αℓємιη кяαℓı ƒєηєявαнçє!! «««

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

"UEFA’da final oynamak istiyoruz”

YazarMesaj
gLsM_gfb
Süper Moderatör
Süper Moderatör
gLsM_gfb

hayvanlar alemindeki eşim : 6
Takımım : 2
Ruh Hali : 9
Başarı Sistemi : 16

"UEFA’da final oynamak istiyoruz” Empty
MesajKonu: "UEFA’da final oynamak istiyoruz”   "UEFA’da final oynamak istiyoruz” Icon_minitimeCuma Tem. 17, 2009 2:53 pm

"UEFA’da final oynamak istiyoruz” 2009-07-17_gokhan446

Oyuncumuz Gökhan Gönül, bugün çekilecek UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turu kuralarında Fenerbahçe'yi çok zorlu rakiplerin beklemediğini, ancak futbolda tüm rakipleri ciddiye almak gerektiğini söyledi. Avrupa Ligi'nde bugün belirlenecek rakipten çok, daha büyük hedeflere sahip olduklarını belirten Gönül, "İnşallah bu sene UEFA'da final oynamak istiyoruz" dedi. Gökhan Gönül, ayrıca çalışma temposundan takımın uyumuna, takım içindeki forma rekabetinden gelecek planlarına kadar bir çok konuda açıklamalar yaptı.

Takımımızın bugün yaptığı sabah antrenmanı sonrası, oyuncumuz Gökhan Gönül, basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

HERKESİN SORUMLULUK ALMASI LAZIM

İlk olarak çalışmalara hakkında konuşan Gökhan Gönül, ağır tempolu idmanları İstanbul'da yaptıklarını, burada nispeten hafif tempolu antrenmanlar yaptıklarını söyledi. Gönül, "İyi bir takım kurup maçları iyi başlamak istiyoruz. Hoca bizimle toplantılar yapıyor. Çeşitli konuları kendi aramızda paylaşıyoruz. Tabii ki herkesin saha içinde sorumluluk alması lazım. Futbol, bireysel bir oyun değil, takım oyunu. Herkes, takımın isteğine göre hareket etmeli. Çünkü herkes takımın bir parçası. Takım olmak için buradayız. Geçen yıl hocayla futbolcular arasında bir uyuşmazlık vardı. Bunu herkes görüyordu. Bu, dışarıdan da görülüyordu. Bu sene ise beraberlik ve uyum var. Her şey bir program içinde. Ben bunu tercih ederim. Çünkü takım olmak gerekiyor" dedi.

KİM HAK EDİYORSA, O OYNAR

Takım içindeki forma rekabeti hakkındaki soruları cevaplandıran Gönül, kendisinin de bu rekabetin içinde olduğunu belirterek, "Bu takım oyunu. Kim hak ediyorsa, uyum sağlıyorsa, kim takıma bir şey katıyorsa, hoca onu oynatacak. Benim için Kazım oynamış, Mehmet Topuz oynamış fark etmiyor. Önemli olan takımın kazanması. Takım kazanıyorsa, benim yedek kalmam da önemli değil. Çünkü Başkanımızın verdiği büyük sözler var. Bunlar için mücadele edeceğiz" dedi.

SADECE BENİM BAŞARIM DEĞİL

Kendi başarısında takım arkadaşlarının da büyük rolü olduğunu belirten Gökhan Gönül, "Bu sadece benim başarım değil. Benim önümde, arkamda, kalede oynayan oyuncular bunu sağladı. Önümde oynayan Deivid, oyun içinde bana yardımcı oldu. Bu sadece benim değil takım arkadaşlarımın başarısı" diye konuştu

CİDDİYE ALMALIYIZ

Gökhan Gönül, UEFA Avrupa Ligi'nde bugün çekilecek kuralarla ilgili olarak ise, "Bu turda bizi çok zorlu rakipler beklemiyor. Ama futbolda tüm rakipleri ciddiye almalısınız. Biz de tüm ciddiyetimizle grup maçlarına sorunsuz gitmek istiyoruz. Bugün çıkacak rakipten çok, inşallah bu sene UEFA'da final oynamak istiyoruz" dedi.

EKSİKLERİMİ TAMAMLAMAK İSTİYORUM

Fenerbahçe'yi çalıştıran her hocanın önem verdiği oyunculardan biri olduğu hatırlatılması üzerine Gönül, "Her gelen hocanın benim üzerimde durması, bana tabii ki olumlu yansıyor. Hocanın bir oyuncuya güvenmesi, o oyuncuda özgüven oluşturuyor. Antrenmanlarda ve maçlarda daha rahat hareket ediyorsunuz. Ben de gençken, A Takıma ilk çıktığım yıllarda elim ayağım titriyordu. Bu da sizde stres yaratıyor. Hocanız size güvenirse, size de oynamak kalıyor" dedi. Eksikleri olduğunu kabul eden Gönül, "Fenerbahçe hem başarıları hem de ekonomik olarak dört dörtlük bir kulüp olsa da; benim hiç eksiksiz olsaydım, Real Madrim Ronaldo yerine beni alırdı her halde. Demek ki eksiklerim var. Eksiklerimi tamamlamak için çalışıyorum. Dünyada bakarsanız, daha çok transfer yapan ve daha yüksek ücretlere oynayan oyuncular, orta saha ve forvet oyuncularıdır. Defans oyuncuları daha az transfer yapar ve daha az paralara oynar. 'Avrupa'ya transfer olup, Fenerbahçe'ye para kazandıracak mısınız?' derken, ben belki de burada bırakmak istiyorum. Benim açımdan, kulüp açısından her şey olumlu gidiyorsa, ben de burada bırakmak isterim. Ama her şey var. Sakatlık var. Kulüp beni isteyecek mi? Ama ben isterim. Benim iki yıl daha sözleşmem var. Kulübüm isterse, seve seve yeni sözleşme imzalarım" diye konuştu.

TEMPO ANLAMINDA SORUNUMUZ YOK.

İstanbul'da çok iyi bir çalışma yaptıklarını yineleyen Gönül, "Orada günde 3 idman yaparak ağır bir şekilde çalıştık. Yani sezona tüm arkadaşlarım açısından iyi başladık. Tempo anlamında kimsenin bir sorunu yok. Ufak tefek koordinasyon sorunları olabilir. Bunları da zamanla aşarız" dedi.

"UEFA’da final oynamak istiyoruz” 2009-07-17_gokhan1

"UEFA’da final oynamak istiyoruz” 2009-07-17_gokhan2
http://tuncaysanlifan.yetkinforum.net/

"UEFA’da final oynamak istiyoruz”
1 sayfadaki 1 sayfası