»»»» !!αℓємιη кяαℓı ƒєηєявαнçє!! ««««
Hosgeldiniz eger Üyeyseniz giris eger Misafirseniz üye olunuz ....
Hosgeldiniz eger Üyeyseniz giris eger Misafirseniz üye olunuz ....
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

»»» !!αℓємιη кяαℓı ƒєηєявαнçє!! «««

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

"Görevimiz hocamızın söylediklerini sahaya yansıtmak"

YazarMesaj
gєηçƒвℓι_нαтι
Kurucu
Kurucu
gєηçƒвℓι_нαтι

hayvanlar alemindeki eşim : 7
Takımım : 2
Ruh Hali : 2
Başarı Sistemi : 20

"Görevimiz hocamızın söylediklerini sahaya yansıtmak" Empty
MesajKonu: "Görevimiz hocamızın söylediklerini sahaya yansıtmak"   "Görevimiz hocamızın söylediklerini sahaya yansıtmak" Icon_minitimePtsi Tem. 06, 2009 5:45 pm

Kaptanımız Alex de Souza Fenerbahçe TV'de Fatih Demirkol'un hazırlayıp sunduğu "Kamp Günlüğü" programına konuk oldu. Alex, yeni sezon hazırlıklarını, kampa geç katılmasını, yeni teknik direktörümüz Christoph Daum ve transferlerimiz ile ilgili görüşlerini bildirdi.

Alex, tatilde neler yaptığı sorusuna "Tatilde dinlenme fırsatı buldum. Geçen sene bizim için güzel geçmemişti. İyi bir sezon geçiremedik. Biraz rutinden çıkmak adına bir tatil vardı önümüzde. Ailemle, arkadaşlarımla, sevdiğim insanlarla vakit geçirdim, dinlendim, kafamı dağıttım. İyi bir sezon geçirmek adına dinlendim" yanıtını verdi.

Kampa geç katılması ve basında yer alan haberler ile ilgili olarak kaptanımız "Spekülasyonların olmasını normal karşılıyorum. Çünkü insanlar takımın içinde olmadığı sürece herhangi bir olayı speküle edebilirler. Özellikle basın tarafından bu olayın fazla üzerine gidildiğini düşünüyorum. Biliyorsunuz biz sıkıntılı bir sezon yaşadık. Bunun ardından tatile girdik. Geri dönüş tarihi 6 Temmuz gibi planlanmıştı. Ancak hocamızın değişmesi ile birlikte bu tarih değişti. Bir Brezilyalı olarak ülkeme karşı sorumluluklarımı da yerine getirmem gerekiyordu. Ülke olarak sıkıntılı bir dönem yaşıyorduk. Orada bu nedenle çözmemiz gereken olaylar vardı. Ben de programımı buna göre ayarlamıştım. Geri dönüş tarihinin değiştiği kulübümüz tarafından bana bildirildi. Ancak bana kulübümüz tarafından 29'unda toplanılacağı söylendiğinde, ben de kulübümüze gelemeyeceğimi ama kendi adıma gerekli olan hazırlıkları yapacağımı ve daha geç geleceğimi söyledim. Ben programımı bu tarihe göre yapmıştım. Kulübümüzün haberi vardı. Benim 5'i itibariyle İstanbul'da olacağımı ve 6'sı itibariyle de idmanlara katılacağımı bildirmiştim. Bu konudan hocamız da haberdardı. Çalışmalarıma başladım, hocamla da görüştüm. Şu anda hiçbir sıkıntı yok. Tabii insanlar konuyu tam olarak bilmedikleri için durumun speküle edilmesini normal olarak karşılıyorum." açıklamasında bulundu.

"Daum'un gelişi ile neler bekliyorsun, neler değişecek?" sorusuna ise Alex, şu yanıtı verdi: "Ben daha henüz geldiğim için değişiklikler varsa bile ben size bunu söyleyemeyeceğim. Ama daha önceden hocamızla çalıştığım için ne gibi değişiklikler olacağını tahmin edebiliyorum. Bunları zamanla göreceğiz. Türkiye'ye geldiğimde ilk teknik direktörüm Daum'du. Beni Türkiye'ye gelmeye ikna eden kişilerin başında Christoph Daum geliyordu. Bana çok sayıda teklif gelirken Fenerbahçe'den gelen teklifi değerlendirmemde bir çok insanın payı vardır fakat burada en büyük paylardan biri Christoph Daum'a aittir. Şu andaki ortam gayet olumlu. İdmanlar gayet neşeli geçiyor. Bunu korumak bizim elimizde. Bu nasıl korunur? Alacağımız sonuçlarla… Sezon içinde alacağımız olumlu sonuçlarla bu ortamı korur ve daha güzel hale getirebiliriz. Bizim görevimiz tanıdığımız hocamızla bize aktaracaklarını en iyi ve net şekilde sahaya aktarmak. Bizim yapmamız gereken bu."

"Bu yıl nasıl bir Fenerbahçe seyredeceğiz?"şeklindeki soruya ise Alex "Henüz net bir yorum yapmak için erken. Hocamızın oyun şablonunu ve nasıl bir oyun anlayışı geliştireceğini net bir şekilde söylememiz zor. Bu soruya birkaç hafta sonra daha net bir şekilde cevap verebiliriz. Oyun anlayışı bakımından Aragones'le yaptığımız çalışmalardan farklı bir şekilde olacağını söyleyebiliriz. Ama bunu zaman içinde yapacağımız maçlarla hem siz hem de biz göreceğiz" diye yanıt verdi.

Alex bu yıl yapacağımız şampiyonluk mücadelesi ile ilgili bir soruyu ise "Bizim kesinlikle ve kesinlikle farklı bir görüntüde olmamız gerekiyor. Yeni sezonun bizim adımıza geçen seneden olumlu anlamda daha farklı olması gerekiyor. Çünkü geçen seneki örneklere baktığımızı zaman lige iyi bir şekilde başlayamadık. Gaziantep'e karşı ilk maçımızı kaybettik. İlk yarının başlarında çok kötüydük. İlk yarı gerçekten kötü bir görüntü sergiledik ve iyi başlamayan bir şeyin sonucu da kesinlikle iyi olmuyor. Onun dışında sakatlıklardan uzak durmamız gerekiyor. Geçen yılki sakatlıklar, başımızı ağrıttı. Sakatlıklar çoğaldıkça sezon sonuna doğru yorgunluktan yıpranmışlık oluyor. Bu da sezon sonunda sizin için dezavantaj yaratıyor. Sakatlıklardan uzak, her şeyin geçen seneye göre olumlu bir şekilde değiştiği bir sezon olur inşallah çünkü buna ihtiyacımız var" diye yanıtladı.

Yeni transferlerle ilgili olarak, kaptanımız "İlk olarak ben Özer'e geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum. Sakatlığından dolayı bir ameliyat olduğunu öğrendim. Umarım en kısa zamanda güzel bir şekilde tedavi dönemini atlatır ve aramızda olur. Hem 'Hoşgeldin' hem de 'Geçmiş olsun' demek istiyorum. Bir an evvel sağlığına kavuşmasını temenni ediyorum. Diğer oyuncular için de şunları söyleyebiliriz: Fenerbahçe'deler çünkü diğer takımlarda gösterdikleri iyi performansla Fenerbahçe forması giymeleri bir takdir olmuştur. Fenerbahçe forması giydikleri süre boyunca katkı yapacaklarına inanıyorum. Takımımızın başarılarında hepberaber pay sahibi oluruz" şeklinde yorum yaptı.

Bilica'nın Fenerbahçemiz için önemli bir transfer olduğuna dikkat çeken Alex, "Geçen seneyi hatırladığımızda Sivasspor'un geçen yıl çok iyi bir performans sergilediğini görüyoruz. Sivasspor'un bu başarısındaki en büyük pay sahibi olan oyunculardan birisi de Bilica'dır. Orada sergilediği performansla Fenerbahçe forması giyebileceğini ispatlamıştır. Ben de onun bu kalitede olduğunu düşünüyorum. Umarım Sivasspor'da gösterdiği başarıları Fenerbahçe'de de gösterecektir. Hepberaber başarılı olacağız diye düşünüyorum. Bilica hakkında söylenecek pek de bir söz yok. Gayet kaliteli ve çok iyi bir oyuncu" dedi.

Taraftarlarımıza yeni sezon ile ilgili olarak her hangi bir mesajı olup olmadığı ile ilgili soruya ise "Taraftarlarımız da dinlenme dönemindeler. Onlar da kendilerini yeni sezona hazırlıyorlardır diye düşünüyorum çünkü biz öyle yapıyoruz. Yeni sezonda taraftarımıza daha farklı güzellikler yaşatmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. İlk maçımızdan itibaren taraftarımıza her zamanki gibi bize destek verirken, rakibimiz üzerinde baskı kurmaya zorlayan, destekleriyle yanımızda olacaklarını biliyoruz. İlk maçımızın nerede olduğunun önemi yok çünkü biliyoruz ki nerede maç yaparsak yapalım onlar bizim yanımızdalar" yanıtını verdi.

Brezilya'da Fenerbahçe hakkında herhangi bir haber çıkıp çıkmadığıyla ilgili olarak ise Alex şunları söyledi: "Bu dönem içerisinde Avrupa futbolu tatilde olduğu için Brezilya basınında çok yer almadı. Daha ziyade Güney Amerika'dan bahsediliyor çünkü orada hala sezon devam ediyor. Avrupa hakkında Kaka'nın transferinden Brezilya'da olan futbol olaylarından bahsediliyor. Cruzeiro, Libertadores Kupası'nda final oynayacak. Brezilya Kupası vardı. Daha çok Güney Amerika futbolu hakkında haberler vardı."

Kaka'nın Real Madrid'e transferi ile ilgili olarak ise Alex, "Kaka ile uzun zamandır görüşmüyorum. Ama bu transfer beni oldukça şaşırttı. Şaşırtmasının nedeni ise Kaka'nın Real Madrid'e gitmesi değil, Dünya'nın bir ekonomik krizde olduğu söylenirken bir anda Ronaldo ve Kaka'nın çok yüksek fiyatlara Real Madrid tarafından alınmasıdır. Bu transferlerin yapılması tarihte yer edecektir. Real Madrid ve Barcelona müthiş ekipler kurdular. Bunun gidişatının ne olacağını göreceğiz" diye konuştu.
https://fenerbahcem1907.yetkinforum.com

"Görevimiz hocamızın söylediklerini sahaya yansıtmak"
1 sayfadaki 1 sayfası