»»»» !!αℓємιη кяαℓı ƒєηєявαнçє!! ««««
Hosgeldiniz eger Üyeyseniz giris eger Misafirseniz üye olunuz ....
Hosgeldiniz eger Üyeyseniz giris eger Misafirseniz üye olunuz ....
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

»»» !!αℓємιη кяαℓı ƒєηєявαнçє!! «««

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Ofis Ortamı ve Kilo Vermek

YazarMesaj
kasvet
Acemi Üye
Acemi Üye

Takımım : 2
Ruh Hali : 4
Başarı Sistemi : 0

Ofis Ortamı ve Kilo Vermek Empty
MesajKonu: Ofis Ortamı ve Kilo Vermek   Ofis Ortamı ve Kilo Vermek Icon_minitimeÇarş. Tem. 01, 2009 1:07 pm

Ofiste çalışan birçok kişinin sorunudur kilo almak. Kilo problemine çözüm olması için size birkaç öneride bulunmak istiyorum. Ofiste çalışırken kilo almak yerine düzenli beslenerek ve birkaç öneriyle kilo dahi verebilirsiniz. Yani bütün iş sizde bitiyor.

Mesela fotokopi çekilecek ama fotokopi makinesi 2.katta mutlaka merdivenleri çıkın ve üşenmeyin. Unutmayın merdivenleri 2 şer basamaklar halinde çıkmak inanılmaz derecede kalori yakıyor.

Uzun süre hareketsiz kalmaktan kaçının. Sürekli oturmayın. Bir şeyler bahane ederek alt kattaki veya üst kattaki arkadaşlarınıza bir şeyler sormak için hareket edin. Bu size fazladan kalori yakma imkânı sağlayacaktır. Unutmadan ne kadar çok hareket o kadar az kilo ve yağ

Sabahları düzenli olarak kahvaltı yapın. Kahvaltı en önemli öğünlerdendir. Düzenli yapılan kahvaltı kan şekerinizi düzenleyeceği gibi daha az yemenizi ve yediklerinizi daha az yağa çevirmek demektir.

Öğlen yemeklerinde ise ekmekten ve yağlı yemeklerden kaçının. Hele fastfood kesinlikle yanından geçmeyin. Sürekli atıştırmalık katı ürünlerle beslenmeyin. Vücudunuzun sebze ve meyveye de ihtiyacı var. Arada şöyle yoğurtlu ıspanak, brokoli haşlama, brokoli çorbası(ben bayılırım mesela) mutlaka tüketin.

Yemeklerinizde arasıra tahıllara da önem verin. Bu arada yemeklerinizi yerken hızlı değil yavaşça sindirerek tüketin. Doyana kadar değil sofradan kesinlikle birazda olsa aç olduğunuzu hissederek kalkın. 21 gün sonra inanın bana alışkanlık haline gelecek ve isteseniz de yiyemeyeceksiniz. Kesinlikle bir tabak daha demeyin. Bu bizim toplumumuzda çok yapılan bir hata. Adam bir tabak mantı yedikten sonra çok güzel olmuş bir tabak daha alabilirmiyim. Yok ya Orada aslında biraz daha kilo alabilirmiyim dese daha doğru olur. Neyse arkadaşlar fazla uzatmadan kesiyorum herkese sağlıklı zinde bir gün diliyorum
http://kasvet.netgoo.org

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» KiLo Verememenin 6 Nedeni