»»»» !!αℓємιη кяαℓı ƒєηєявαнçє!! ««««
Hosgeldiniz eger Üyeyseniz giris eger Misafirseniz üye olunuz ....
Hosgeldiniz eger Üyeyseniz giris eger Misafirseniz üye olunuz ....
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

»»» !!αℓємιη кяαℓı ƒєηєявαнçє!! «««

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Başkanımız Aziz Yıldırım yeniden aday

2 posters
YazarMesaj
gєηçƒвℓι_нαтι
Kurucu
Kurucu
gєηçƒвℓι_нαтι

hayvanlar alemindeki eşim : 7
Takımım : 2
Ruh Hali : 2
Başarı Sistemi : 20

Başkanımız Aziz Yıldırım yeniden aday Empty
MesajKonu: Başkanımız Aziz Yıldırım yeniden aday   Başkanımız Aziz Yıldırım yeniden aday Icon_minitimeC.tesi Mayıs 16, 2009 12:56 pm

Başkanımız Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde yaptığı toplantıda, önümüzdeki kongrede, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanlığına yeniden aday olduğunu açıkladı. Spor ve ekonomi sayfalarının yöneticilerinin katıldığı toplantıda geride bıraktığı 11 yılda yönetim kurulu ile birlikte yaptığı icraatları anlatan Başkanımız Aziz Yıldırım, Fenerbahçe'nin son 10 yıldaki ekonomik performansını aktarıp, önümüzdeki Kongre hakkındaki görüşlerini dile getirdi. Kongre üyelerimiz ve taraftarlarımıza da mesaj veren Başkanımız Aziz Yıldırım, "Kongre'de yeniden aday olacağım ve bunun başlıca sebebi değişimin mutlaka tamamlanması gerektiğine olan inancımdır" dedi.
Toplantıya Türk basının spor ve ekonomi muhabirleriyle üst düzey yöneticilerinin yanı sıra Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Kulüp yetkilileri ve davetliler katıldı. Aziz Yıldırım, göreve başladığı 1998 yılından bugüne kadar geçen sürede Fenerbahçe'de her alanda gerçekleşen büyümeyi rakamlarla ve barkovizyon gösterisi eşliğinde anlattı.

Büyümeyi rakamlarla anlattı

Fenerbahçe'nin büyümesinin somut göstergesi olarak 1997 yılı verileriyle 2008 yıl sonu rakamlarını karşılaştıran Aziz Yıldırım, üye sayısının 6 bin 388'den 16.108'e, lisanslı sporcu sayısının 491'den 1.800'e, Kulüp çalışanlarının 92'den 653'e, bütçenin 21.470 bin dolardan, 231 bin 540 bin dolara, forma reklamı gelirlerinin 683 bin dolardan 3 milyon 700 bin dolara, yayın gelirlerinin 13 milyon 541 bin dolardan, 19 milyon 879 bin dolara, reklam gelirlerinin 1 milyon 896 bin dolardan 19 milyon 038 bin dolara, amatör şube gelirlerinin 220 bin dolardan 32 milyon 828 bin dolara yükseldiğini belirterek, daha önce 0 olan ve kalem olarak belirtilmeyen isim hakkı gelirini 6 milyon 704 bin dolara ve amatör şube sponsorluk gelirlerini de 20 milyon 105 bin dolara yükselttiklerini aktardı. Bu süre içinde Kulüp gelirlerinin dağılımında sağlıklı ve dengeli bir biçimde gerçekleştiğini belirten Yıldırım, gelir kaynaklarının da sürekli arttığını ve Fenerium, Fenerbahçe Kart ve Fenercell gibi yeni gelir kalemlerinin yaratıldığını aktardı. Fenerium'un gelişimini gelir ve mağaza sayısından ürün çeşitliliğine kadar rakamlarla anlatan Aziz Yıldırım, "Bu tablolar Fenerbahçe Spor Kulübü'nün sadece zenginleşen mali portresini göstermiyor. Öyle bir yapı geliştirdik ki, eski kaynaklarımız katlanarak daha verimli hale geliyor" dedi. Uluslararası denetleme ve araştırma kuruluşlarının da bu tabloları onayladığını belirten Aziz Yıldırım, "Dünya spor vitrininde kalıcı izler bırakmak için yola çıktık. Sporun her dalında başarılı olmak, sürekli büyüyen sağlıklı bir spor ekonomisi yaratmak ve dünya çapında tesislere sahip olmak için çalıştık. Bu anlayış içinde Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finalist olduk. Fenerbahçe Sportif A.Ş.'yi ülkenin en büyük şirketlerinden biri haline getirdik. UEFA Kupası finaline ev sahibi olduk" dedi.

Yeni dönemde 200 milyon dolarlık tesis

10 yıldır süregelen tesisleşme stratejisinin toplamda 200 milyon doları bulan 4 yeni projeyle devam edeceğini belirten Aziz Yıldırım, barkovizyon gösterisi eşliğinde Kenan Evren Lisesi'nin yerine yapılması planlanan Fener Center, Ankara İncek'e yaptırılan Fenerbahçe Ankara Tesisleri, Ataşehir'de yapımı süren Fenerbahçe Ülker City ve Düzce'de yeni yapımına başlanacak olan yeni kamp tesisleri hakkında bilgiler verdi.

Değişim tamamlanmalı

Amatör branşlarda son 10 yılda Fenerbahçe tarihinde yaşanmamış başarılar yaşandığını belirten ve "Değişim mutlaka tamamlanmalı" diyen Aziz Yıldırım, "Çoğunuz 10 yıl öncesi Fenerbahçe'yi neler yaşandığını, son 10 yıllık dönemde Fenerbahçe'de istikrar olduğunu da biliyorsunuz. Yanlışlar da yapılmıştır bunu da her zaman söylüyoruz. Ama kurumsal yapıyı oluşturduğumuzu ve bu yapı içinde çalışmalar yaptığımızı hep beraber görüyorsunuz. Kurumsal yapı içinde Fenerbahçe'de gelişimler ve değişimler yaşanmıştır, yaşanacaktır. Yaptıklarımızı azımsamak istemiyorum. Çünkü, çok şey yaptık. Bu, bize bugüne kadar büyük destek veren Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre üyelerine, Divan Kurulu üyelerine ve taraftarlarımıza haksızlık olur. Çünkü, her şeyi bu saydığım kurumlarla beraber yaptık. Ama işimizi yarım bırakamayız. Tamamlamamız gereken işlerimizin olduğunu da inanıyoruz. Çok adaylı ve demokratik bir kongre olmasını arzu ederdik. Şu an için böyle bir ortamın oluşmadığı görülmüştür. Kongre'de yeniden aday olacağım ve bunun başlıca sebebi de değişimin mutlaka tamamlanması gerektiğine olan inancımdır. Çünkü, son 15 günde yaşadıklarımız yine geriye dönüşün olabileceğini bizlere göstermiştir. Bundan dolayı da, bu değişimin yapılmasını sağlamak ve daha ileriye gitmek için Fenerbahçe Kongresi'nde aday olacağım" dedi.

2012 vizyonu

Gelecek hedeflerini de açıklayan Aziz Yıldırım, "Bütün altyapı hazırlıklarımızın tamamlandığı bir dönüm noktasında, bundan sonraki 3 yıl boyunca son 10 yıldakinden daha hızlı bir şekilde gelişmeli ve elde ettiğimiz başarıları kalıcı hale getirmeliyiz. Şüphesiz daha dinamik, tutkulu ve proaktif bir yönetim modelini benimseyeceğiz. Kaliteli bir sporcu fabrikası, dev bir spor kulübü, ekonomik anlamda daha büyük atılımlar yapabilecek daha güçlü bir oyuncu olacağız" dedi.

Revizyona gideceğiz

Bir spor kulübünün vitrinindeki branşın futbol olduğunu belirten Aziz Yıldırım, "Bu sene yaşananlar Fenerbahçeli olarak herkesi üzmüştür, bunun farkındayız ve söz veriyoruz. Köklü bir revizyona gideceğiz. Kurumsallık anlayışımız, bugüne kadar sabırlı olmamızı emretti. Ama Fenerbahçe ruhunu geri istediklerini biliyoruz. Gerekeni yapacağız. Savaşan Fenerbahçe ruhunu geri getireceğiz" dedi.

Bu sevda bitmez gönüllerde

Son 10 yılda 7 kez katıldıkları Şampiyonlar Ligi'ne bundan sonra her yıl katılacaklarını söyleyen Aziz Yıldırım, "Avrupa'nın en zengin kulüplerinin temsil edildiği 'Para ligi'nde 111 milyon Euro'luk yıllık gelirimizle 5 büyük Avrupa Ligi takımları dışında yer alan tek takım biziz. Söz veriyorum; bu sene, Şampiyonlar Ligi'nden uzak kaldığımız son sene olacaktır. Her zaman belirttiğimiz gibi bu sevda bitmez gönüllerde, Fenerbahçe" dedi.

Aragones hakkındaki kararı yeni yönetim verecek

Sunumundan sonra soruları de cevaplandıran Aziz Yıldırım, spor yöneticilerinin hem ekonomiden hem de yöneticilikten anlamaları gerektiğini belirten Aziz Yıldırım, ancak spor kulüplerini bir CEO tarafından yönetilemeyeceğini bunu denediklerini fakat spor kulübüyle bir şirket arasındaki farkların ortaya çıkması nedeniyle vazgeçtiklerini aktardı. Yapılacak yatırımların kaynaklarını da açıklayan Aziz Yıldırım, Kulüpler Birliği Başkanlığı konusunu daha sonra değerlendireceklerini söyledi. Aragones ve yeni transferler konusundaki kararı yeni seçilecek yönetim kuruluna bıraktıklarını belirten Aziz Yıldırım, "Fenerbahçe 23-24'ünde kongre yapıyor. Ben adaylığımı açıkladım. Başka adaylar da çıkacaktır ve seçim olacaktır. Bu seçimden sonra gelen yönetim gereğini yapar. Biz olursak biz, başkaları seçilirse o yapar. Demokratik yarış bu. Aragones'in 2 yıllık mukavelesi var. Aragones bugün burada ve Aragones her herhangi bir adam değil. Aragones İspanya'yı 47 yıl sonra şampiyon yapan önemli bir isim. 39 yıldır hiçbir kulüpten kovulmadan antrenörlük yapan bir insan. Bu yıl sonuna kadar burada devam ediyor. Biz veya başkaları, gelecek yönetim oturur, hocayla konuşmalar yapılır. Gitmesi gerekiyorsa gider. Ama 3 hafta kalmış şurada. 3 haftada göndermek, kurumsal yapısı var dediğiniz bir kulüpte mümkün mü? O zaman kurumsal yapıdan bahsedemeyiz. Bekleyeceğiz. Kongreden sonra yeni yönetim, oturup kararını verecek" dedi.

Ortak paydamız Fenerbahçe

Fenerbahçe'deki muhalefet konusundaki soruları da yanıtlayan ve "Muhalefetle ve Fenerbahçeliliğinden şüphe etmediğiniz insanlarla aranızdaki buzları eritmek adına adım atacak mısınız?" şeklindeki bir soruya Aziz Yıldırım, "Yanlış yapmışsak döneriz. Ama başından beri vurguladığım bir şey var. Fenerbahçe menfaati benim için önde gelir. Benim hiç kimseyle şahsi bir kavgam yok. Benim kavgam Fenerbahçe kavgasıdır. Fenerbahçe'nin 1 Lirasını hiç kimseye yedirmem, burada olduğum müddetçe. Fenerbahçe üzerinden reklam yapılmaz. Bugün maalesef reklam yapılıyor. Burada herşey yazılı. Nasıl aday olunur? Ne yaparsınız? Her şey yazılı. Bu tüzük kurallarına uyan herkes aday olabilir. Tüzüğün herkese verdiği haklar var. Seçimin son günü olan 09.30'a kadar aday olup olmama hakkımı saklama hakkım vardı. Kimseyle barışacağım diye yola çıkmadım. Fenerbahçe'nin menfaatlerinin buluştuğu her yere gelenle dostum. Oraya gelmeyenlerle aramda her zaman mesafe bırakırım. Benim başka bir isteğim, herhangi bir kırgınlığım, şahsi hiçbir şeyim yok. Ortak paydamız Fenerbahçe. Fenerbahçe'nin ortak paydalarında buluşursak, dostuz. 11 yıl iktidarda olacaksınız ve bu kadar az eleştiri alacaksınız. Muhalefet her zaman kolay, iktidar zordur. Biz 11 yılda boş yapmadık. 1 yıl gelip de şampiyon yapıp gitmedik. Türkiye'de 3 tane ekonomik kriz yaşanırken, deprem olduğu için insanlar evlerine gidemezken biz yatırım yaptık, yıkıp stadı yeniden yaptık, kendi paramızla…" dedi.
https://fenerbahcem1907.yetkinforum.com
Tek_Fenerim
Admin
Admin
Tek_Fenerim

Takımım : 2
Ruh Hali : 4
Başarı Sistemi : 6

Başkanımız Aziz Yıldırım yeniden aday Empty
MesajKonu: Geri: Başkanımız Aziz Yıldırım yeniden aday   Başkanımız Aziz Yıldırım yeniden aday Icon_minitimeCuma Mayıs 22, 2009 5:07 pm

yakisir baskanimiza yeniden baskan olmak
http://fenerbahcem1907.yetkinf

Başkanımız Aziz Yıldırım yeniden aday
1 sayfadaki 1 sayfası