»»»» !!αℓємιη кяαℓı ƒєηєявαнçє!! ««««
Hosgeldiniz eger Üyeyseniz giris eger Misafirseniz üye olunuz ....
Hosgeldiniz eger Üyeyseniz giris eger Misafirseniz üye olunuz ....
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

»»» !!αℓємιη кяαℓı ƒєηєявαнçє!! «««

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

“Gökhan olağanüstüydü”

YazarMesaj
gєηçƒвℓι_нαтι
Kurucu
Kurucu
gєηçƒвℓι_нαтι

hayvanlar alemindeki eşim : 7
Takımım : 2
Ruh Hali : 2
Başarı Sistemi : 20

“Gökhan olağanüstüydü” Empty
MesajKonu: “Gökhan olağanüstüydü”   “Gökhan olağanüstüydü” Icon_minitimePtsi Mayıs 04, 2009 12:55 pm

Teknik Direktörümüz Luis Aragones, oyunun bütününde daha iyi oynayan takımın Fenerbahçe olduğunu ve şampiyonluk yarışında olmamanın üzüntüsünü yaşadığını söyledi. Aragones, Gökhan Gönül'ün stoper mevkisinde gösterdiği performansı da "Olağanüstü" olarak niteledi.
Maç sonrası açıklamalar yapan Aragones, "İlk 45 dakikada sahanın hakimi bizdik. İyi pas yapan, topa sahip olan takım bizdik. İkinci yarıya aynı tempoda çıkmayı düşünüyorduk ancak paslaşmak yerine topu uzaklaştırmaya çalıştık. Oyununun bütününe baktığımızda daha iyi oynadık. Şampiyonluk yarışında olmamak içimi acıtıyor. Son 2-3 haftada yaptığımız hatalar olmasa hala şampiyonluk için oynuyor olacaktık. Bence Gökhan, bekten daha iyi bir performans sergileyebilecek bir stoper olabilir. Ben zaten Gökhan'ın olağanüstü bir iş çıkaracağını biliyordum. O sağ bekte ileri çıkınca sağ bekte final paslarında hata yapıyordu. Ali de sağ bek pozisyonunu kazanmaya ve iyi iş yapmaya başladı. Ben zaten her gün Samandıra'dayım futbolcularımla birlikteyim. Onları benden daha iyi tanıyan olamaz. Avantajlarını biliyorum. Daha iyisini bilen bendim ve problem yaşamayacağımızı biliyordum. Uzaktan bakınca farklı şeyler düşünülebilir, bu doğaldır. İlk yarıda olağanüstü paslar attık. İkinci yarı uzun oynadık ve acele ettik. Bunu yapmamız lazımdı. Pas yapma konusunda ısrarlı olacağım" diye konuştu

BASIN TOPLANTISI

Luis Aragones, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında ise ilk 45 dakikada çok fazla doğru yerlere pas yaptıklarını ve topun hakimi olduklarını belirterek, "Topun hakimi olunca orta alana sahip oluyorsunuz. İkinci 45 dakikada da topla savunma yapacağımızı söylemiştik ama zaman zaman şişirme top yaptık" dedi.
Fenerbahçe'nin iyi bir takım olduğunu ifade eden İspanyol teknik adam, ''Fenerbahçe her takımı yenebilecek bir takımdır. Futbol çok ilginç bir oyun. Bugün iyi oynadık ve kazandık. Son maçlarda ise 1-0 öndeyken puanlar yitirdik. Futbolda bunlar oluyor" diye konuştu.
Aragones, bir soru üzerine, ilk yarıda kapanan bir oyun oynamadıklarını vurgulayarak, "Beşiktaş'tan daha fazla atağı düşünen bir oyun oynadık. Oyunun final bölümünde geriye doğru çekildik ama, maçın ilk yarısında geri çekilme ve kapanma yok" diye konuştu.
Aragones, Fenerbahçe'deki planları konusunda ise,"Bu akşamki zaferle Fenerbahçe'deki planlarımla ilgili hiçbir değişiklik olmadı. Avrupa Şampiyonası'ndan sonra başka takımlara da gidebilirdim, ancak kendi isteğimle Fenerbahçe'ye geldim. Burada olmaktan da memnunum. Sonuna dek işime sarılıyorum. Tüm mücadelemiz kupa finali için. Son 4 maçı kazanıp, nerede olduğumuza bakacağız. Burada kalmak durumu tamamıyla bana bağlı değil. Avrupa Şampiyonası'nı kazanmadan önce de 'Güle güle, evine dön' biçiminde sözlerle çok karşılaştım. Basının tutumuna da alışığım. Yönetim isterse burada kalacağım, elimden geleni yapacağım. Burada olmaktan da mutluyum" diye konuştu.
Aragones, bir gazetecinin, ''Barış Kupası'na bu kadroyla mı gideceksiniz?'' sorusu üzerine ise, "Biz oraya bir kupa için anlaşmaya vardık, daha zaman var. O zaman takımın başında ben olur muyum, olmaz mıyım, kim olur, o bilinmez. Ben olursam orada biz mücadele edeceğiz" dedi.
Aragones, kötü sonuçlarda en fazla eleştirilen kişinin kendisi olması gerektiğini, yitirenin ise her zaman antrenör olduğunu söyledi. Aragones, "Kötü sonuçlara, iyi sonuçlara sezonun bütününe baktığınız ilk adres, en fazla eleştirilen kişi ben olmalıyım. Çünkü en fazla inisiyatif alan benim. Son 4-5 haftaya dek şampiyonluk yarışından kopmayacağımızı düşünüyordum ama sahada futbolcular oynuyor, her şey onların elindedir. Elimden geleni yaptığımı düşünüyorum. Şampiyonluk yarışından 3 maçta koptuk. O maçlarda daha fazla kazanmayı hak eden takımdık, ama olmadı. Bunu söyleyen de hiçbir şey kazanmamış hoca olarak kendimi addedebilirim. Kazanan her zaman oyunculardır. Antrenörlerin yaptığı her zaman yitirmektir" diye konuştu.
Aragones, "Emre'yi çıkarmanızın nedeni Deivid ile sürtüşmesi mi?" sorusu üzerineyse "Hiçbir değişikliği oyun içinde yaşanan tartışmayla yapmadık. Soyunma odasında Emre, bacağında aşırı bir gerginlik hissettiğini söylemişti. Ben de ona 10-15 dakika dayanmasını, sonra değişiklik yapacağımı söyledim ve öyle yaptık" diye cevap verdi.
https://fenerbahcem1907.yetkinforum.com

“Gökhan olağanüstüydü”
1 sayfadaki 1 sayfası