»»»» !!αℓємιη кяαℓı ƒєηєявαнçє!! ««««
Hosgeldiniz eger Üyeyseniz giris eger Misafirseniz üye olunuz ....
Hosgeldiniz eger Üyeyseniz giris eger Misafirseniz üye olunuz ....
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

»»» !!αℓємιη кяαℓı ƒєηєявαнçє!! «««

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

"Yaşanan başarıları inkar etmek tarihe ihanettir"

YazarMesaj
gєηçƒвℓι_нαтι
Kurucu
Kurucu
gєηçƒвℓι_нαтι

hayvanlar alemindeki eşim : 7
Takımım : 2
Ruh Hali : 2
Başarı Sistemi : 20

"Yaşanan başarıları inkar etmek tarihe ihanettir" Empty
MesajKonu: "Yaşanan başarıları inkar etmek tarihe ihanettir"   "Yaşanan başarıları inkar etmek tarihe ihanettir" Icon_minitimeCuma Mayıs 01, 2009 1:33 pm

Başkanımız Aziz Yıldırım'ın Fenerbahçe Dergisi'nin 75. sayısında, "Yaşanan başarıları inkar etmek tarihe ihanettir" başlıklı başyazısı şöyledir: "Yarıştığı her branşta birincilik iddiası olan kulübümüz, geçtiğimiz ay içinde bu anlayışa paralel sportif başarılar elde etmiştir. Bayan Basketbol Takımımız, Teknosa Türkiye Kupası finalinde Galatasaray'ı yenerek üst üste 6, toplamda 9. kez şampiyon olmuştur. Ligde Acıbadem Grubu'nun sponsorluğu altında mücadele veren Bayan Voleybol Takımımız, 1972'den sonra, yani 37 yılın ardından finalde Eczacıbaşı Zentiva'yı yenerek şampiyonluğa ulaşmıştır. Erkek Voleybol Takımımız, final serisinin ikinci maçında yaşadığı şanssız sakatlıkların ardından İstanbul Büyükşehir Belediye'nin ardından ikincilik yaşamıştır. Bayan Basketbol Takımımız, yarı finalde eşleştiği Galatasaray'ı 3-1 ile geçerek, ligde bir kez daha finale kalma başarısını göstermiştir. Aynı başarıyı erkek takımımızın da göstereceğine inancım tamdır. Yine bu ay içerisinde, masa tenisi erkek takımımız, Süper Lig'i şampiyonlukla tamamlamıştır. Kürek, yelken, atletizm, yüzme ve boks şubelerimiz de bu ay içinde katıldıkları ulusal ve uluslararası müsabakalarda kulübümüzü başarı ile temsil etmiş, bireysel ve takım birincilikleri elde etmişlerdir.

Bu başarılara katkı sağlayan sporcularımıza, teknik adamlarımıza, şube kaptanlarına camiamız adına teşekkürlerimi sunuyor, başarılarının devamını temenni ediyorum. Bu vesileyle, bu başarının elde edilmesinde maddi ve manevi katkılarını kulübümüzden esirgemeyen sponsorlarımıza ayrıca şükranlarımızı sunmak istiyorum. Özellikle Bayan Voleybol Takımımıza sağladığı sponsorluk desteğiyle, takımımızı iki yıl gibi kısa bir süre içinde Türkiye'nin ve hatta Avrupa'nın en üst sıralarına taşıyan Acıbadem Gurubu'na ve Sayın Mehmet Ali Aydınlar'a teşekkürü bir borç bilirim. Benzer şekilde Bayan Basketbol Takımı'na katkılarından dolayı Aras Kargo'ya da ayrıca teşekkür ediyorum.
Erkek Basketbol Takımımıza yaptığı sponsorluk desteğinin ötesinde, kulübümüze her konuda katkı sağlayan Ülker Gurubu'na ve keza ana sponsorumuz Avea'ya da takdir ve şükranlarımızı sunuyorum.
Diğer sponsorlarımız, Adidas, Alpet, Doğuş Otomotiv, Denizbank, Efes Pilsen, Kiğilı ve Vakıfbank'a da takdir ve şükranlarımı sunuyorum.

Değerli Fenerbahçeliler,

Nisan ayı içinde özellikle Fenerium ve Fenercell üzerindeki çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Tüm dünyada yaşanan küresel ekonomik krizin etkilerini en aza indirmek, plan ve projelerimizde herhangi bir sapma ile karşılaşmamak için tüm gücümüzle kulübümüzün mevcut kaynaklarını büyütmeye ve kulübümüze yeni kaynaklar sağlamaya devam ediyoruz. Tesis projelerimiz de planlanan takvime uygun bir şekilde sürüyor. Bütün bu çabanın istikrarlı sportif başarılar elde eden, daima birincilik için yarışan bir kulüp yapısı için olduğunu ifade etmekte yarar görüyorum. Faaliyet gösterdiğimiz tüm branşlarda son 10 yıllık dilime bakıldığında, finallerde daima kulübümüz takımlarının olduğunu görmekteyiz. Yani bu 10 yıllık dönemde her finalde bir finalist daima Fenerbahçe olmuş, diğer finalist ise sürekli değişmiştir. Bu başarı kulübümüzün güçlü ekonomisinin bir sonucudur. Arzumuz; bu durumun değişmeden devam ettiğini görmektir.

Profesyonel futbol takımımız, Nisan ayında Fortis Türkiye Kupası'nda finale kalmıştır. Beklentim artık futbol takımımız için tek hedef olarak kalan bu kupanın kazanılmasıdır. Bunun yanı sıra aynı ay içerisinde, futbol takımımız bizleri hayal kırıklığına uğratmış ve çok arzuladığımız lig şampiyonluğu hedefi maalesef yitirilmiştir. Son 5 sezonda, 3 kez şampiyon 2 kez de ikinci olan futbol takımımızın bu sezon bu noktadan uzak kalması, kuşkusuz camiamızı ve taraftarlarımızı üzmüştür. Tüm gücümüz ile taraftarlarımızı ve camiamızı mutlu etmek, onları gururlandırmak için çalışıp bu amaçla hiçbir fedakarlıktan kaçınmamış olmamıza rağmen, sonucun bu şekilde olması, bizleri camiamıza karşı taşıdığımız sorumluluklar sebebiyle kat be kat üzmektedir. Bu andan sonra yapılması gereken, geçen sezonun muhasebesini analiz etmek ve çıkarılan sonuçlar doğrultusunda bize düşen sorumluluğu yerine getirmek olmalıdır.

Ancak bu meyanda, kulübümüzü başta sportif, kurumsal ve mali konularda olmak üzere her bakımdan rakiplerimizin üstünde noktalara taşımış, kulübümüzü teslim aldığımız yerden hayal edilemeyecek yerlere getirmiş olan bizlerin, sadece futbol takımının son sezonda aldığı sportif sonuçlara dayalı olarak dar bir zaman süreci içinde ve bu denli ağır bir şekilde eleştirilmeyi hak etmemiş olduğumuzu ifade etmek isterim. Seçim sürecine girdiğimiz bu günlerde camiamızın içinde bulunan bazı kişilerin sırf seçim hesapları ile geçmiş on yılı göz ardı edip, bu yıl üzerinden şahsım ve yönetici arkadaşlarım için yapmış oldukları zaman zaman eleştiri sınırını da aşan yorumlarını taraftarlarımızın takdirlerine sunuyorum. On yılda yaptıklarımızın, sadece bir yıllık zaman diliminde futbol takımımızın elde ettiği başarısız sonuçlarla tamamen göz ardı edilmesinin, bizden çok kulübümüzün büyüklüğüne zarar verdiğinin anlaşılmasını isterim. Bizler geçiciyiz, daimi olan Fenerbahçe Spor Kulübü ve onun manevi şahsiyeti olacaktır. Seçim düşünceleriyle, her alanda başarılarla dolu 10 yıllık bir dönemi acımasızca eleştirmek ve yaşanan başarıları inkar etmek, kulübümüzün söz konusu 10 yıllık dönemine yani tarihine ihanet etmektir.

Seçimler, kulübümüz var olduğu sürece yapılacak ve hiç kimse sonsuza dek kulüp yönetiminde olmayacaktır. Yapılan her seçim kulübümüzün vizyonunu geliştirecek ve geleceğine ışık tutacaktır. Tüm adaylar projeleri ile kulübümüzün ortak aklına katkıda bulunacak ve bunun sonucunda kulübümüz her anlamda daha ileriye gidecektir. Kulüp üyesi tüm Fenerbahçeliler, yöneticilikle onurlandırıldıkları takdirde, kulüplerine karşılıksız hizmet ederek, kulübümüzü dinamik bir yapıda yarınlara taşıyacaktır. Bu konudaki samimi düşüncem budur. Bununla birlikte, yaklaşan her seçim tarihinde ortaya çıkan bir anlayışın geçmişi karalamaktan öteye geçemediği kısır bir döngünün yaşandığını görüyorum. Bir kere daha başkan olmaya aday tüm kulüp üyelerini, kulübümüzün geleceğine ışık tutan projelerini açıklamaya, kulübümüzü geleceğe taşıyacak kadrolarını camiamıza ve taraftarımıza tanıtmaya davet ediyorum.

Sadece eleştirmek, karalamak ve gerçekleşmiş başarıları inkar etmek suretiyle iktidar olunamayacağını, bu tip yaklaşımların kulübümüze hiçbir yarar getirmediğinin herkesçe anlaşılması ile bu anlayışın geçmişte kaldığını bir kez daha hatırlatıyorum. ****** ilkelerinin ve modern Türkiye Cumhuriyeti'nin yıkılmaz kalesi olan kulübümüzün, gurur ve şerefle geçirdiği 100 yıllık şanlı tarihinin ardından artık bir spor kulübü olmanın ötesine geçtiğini, bu haliyle Türkiye'nin en büyük sosyal toplum örgütü olduğuna dikkat çekiyor, bu sorumluluğa ve ağırlığa uygun bir anlayışın kulübümüzde hakim olmasını en samimi duygular ile temenni ediyorum.

Saygılarımla,

Aziz Yıldırım
Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı"
https://fenerbahcem1907.yetkinforum.com

"Yaşanan başarıları inkar etmek tarihe ihanettir"
1 sayfadaki 1 sayfası