»»»» !!αℓємιη кяαℓı ƒєηєявαнçє!! ««««
Hosgeldiniz eger Üyeyseniz giris eger Misafirseniz üye olunuz ....
Hosgeldiniz eger Üyeyseniz giris eger Misafirseniz üye olunuz ....
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

»»» !!αℓємιη кяαℓı ƒєηєявαнçє!! «««

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

“Brezilya’da, Fenerbahçe’nin elçisi olacağım”

YazarMesaj
gєηçƒвℓι_нαтι
Kurucu
Kurucu
gєηçƒвℓι_нαтι

hayvanlar alemindeki eşim : 7
Takımım : 2
Ruh Hali : 2
Başarı Sistemi : 20

“Brezilya’da, Fenerbahçe’nin elçisi olacağım” Empty
MesajKonu: “Brezilya’da, Fenerbahçe’nin elçisi olacağım”   “Brezilya’da, Fenerbahçe’nin elçisi olacağım” Icon_minitimeCuma Ara. 18, 2009 5:06 pm

Fenerbahçemizde 2007 yılından bu yana forma giyen ve futbol kariyerine ülkesi Brezilya'da devam etme kararı alan Roberto Carlos, Fenerbahçe Televizyonu'nda katıldığı "Gündem" programında, duygularını sarı lacivertli taraftarlarla ve futbol kamuoyuyla paylaştı. Fenerbahçe'de çok güzel günler yaşadığını ifade eden Roberto Carlos, "Aslında baktığımız zaman ilk geldiğimden bu zamanki sürece kadar çok güzel dönemler geçirdik. Zaman zaman güzel günlerimiz oldu, zaman zaman üzüntülü günlerimiz oldu. Ben şu anda belki veda ediyor olabilirim fakat, geriye baktığımda yaşadığım olaylar, tanıdığım insanlar bana o kadar güzel anılar bırakmış ki, Türkiye'ye gelip bu güzellikleri yaşadığım için çok mutluyum. Her ne kadar bu durum benim Fenerbahçe ile son kez bir arada olmam gibi gözükse de aslında son değil. Çünkü budan sonra defalarca buluşmalar olacak. Ben Brezilya'da Fenerbahçe'nin bir elçisi olacağım ve arkadaşlıkların devamı da mutlaka olacaktır. Her zaman için ilişkilerimiz güzel oldu ve ben burda olduğum sürece yaşadığım olaylardan dolayı sonuna kadar mutluyum ve mutlu bir şekilde ayrılıyorum" dedi.

Fenerbahçe'yi ve Türkiye'yi çok sevdiğini dile getiren Roberto Carlos, "Ben her zaman için konuştuğum herkesle Fenerbahçe hakkında İstanbul ve Türkiye hakkında her zaman için güzel şeylerden bahsettim. Çünkü insanlar ve benim daha önceden oynadığım arkadaşlarım aslında Fenerbahçe'yi elbetteki biliyorlar fakat benim içinde olduğum kadar Fenerbahçe'yi bilmiyorlar. O yüzden de bir merak oluyordu onlarda açıkçası. Fenerbahçe'nin ismini biliyorlar fakat, içinde nasıl olduğunu? Nasıl bir kulüp olduğunu ? Şehir olarak İstanbul'un nasıl olduğunu? Bunların hepsini merak ediyorlar arkadaşlarım. Ben de emin olabilirsiniz ki her zaman için onlara olumlu düşüncelerimi söyledim. Çünkü burada sadece olumlu şeyler var. Burada sadece güzel şeyler var. Onlara Fenerbahçe'nin kulüp yapısını, soyunma odasını, buradaki arkadaşlık ortamını, başkanın, yöneticilerin takıma olan sevgisini, saygısını bunların hepsini söylediğim zaman onlar da, arkadaşlarım da Fenerbahçe'nin içi hakkında daha fazla bilgi sahibi oluyorlar. Söylediğim gibi Fenerbahçe hakkında her zaman için güzel konuştum, her zaman için güzel konuşacağım." ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Spor Kulübü başkanı Aziz Yıldırım ve yönetim kurulu üyelerinin kendisine her zaman çok sıcak davrandığını belirten Brezilyalı yıldız, "Onlar hakkında söyleyeceklerim sadece olumlu şeyler olacaktır. Çünkü ilk geldiğim andan itibaren son ana kadar her zaman için sevgi saygı çerçevesi içerisinde beraber olduk ve ben ilk başta Başkanımız ve Yönetim Kuruluna bana Fenerbahçe'nin kapılarını açtıkları için ve Fenerbahçe'nin içerisini bana gösterdikleri için, bu güzellikleri gösterdikleri için her şeyden önce teşekkür etmek istiyorum. Çünkü onlarla sevgi ve saygı dolu bir birlikteliğimiz oldu.Yöneticilerden sayın Murat Özaydınlı ve sayın Ali Koç'un benim için ayrı bir yeri var. Çünkü onlarla burada kaldığım süre içerisinde ayrı bir birlikteliğimiz oldu. Onlara da ayrıca verdikleri desteklerden dolayı ben çok teşekkür etmek istiyorum. Elbetteki Başkanımıza ve diğer yönetici arkadaşlarımıza da sonuna kadar sevgilerimi saygılarımı sunuyorum.

Fenerbahçe'nin marka değeri olarak şu anda dünyada önde gelen kulüplerden biri olduğunu ifade eden Roberto Carlos, "Fenerbahçe kurulduğu andan itibaren çok büyük bir kulüp olmuştur. Bu büyüklüğünü ilk kurulduğu andan şu ana kadar sürekli büyüyerek devam ettirmektedir. Aslında her takımın dönem dönem tanındığı, dönem dönem biraz daha geri planda kaldığı zamanlar vardır. Fakat Fenerbahçe özellikle şu son zamanlarda yaptığı sıçramayla birlikte tüm Dünyada ama özellikle ülkem Brezilya'da daha da fazla tanındı. Ne mutlu ki benim de kadrosunda yer aldığım takımın Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek finale kadar yükseldiği dönemle birlikte bu tanınırlık daha da arttı. Özellikle bu yıl da bu süreç aynı hızla devam ediyor. Fenerbahçe UEFA Avrupa Ligi'nde de şu ana kadar oldukça başarılı oldu.Fenerbahçe büyüme, tanınma aşamasına devam ediyor. Bana soran herkese ben Dünyanın her yerinde Fenerbahçe'nin ne kadar güçlü ve kaliteli kulüplerden biri olduğunu anlatmaya çalışıyorum. Fenerbahçe kurulduğunda da büyüktü, bundan sonra da hep büyük olacak" şeklinde konuştu.

Fenerbahçe'nin ve Türkiye'nin her şeyini özleyeceğini ifade eden Roberto Carlos,"Buradaki herşeyi çok özleyeceğim, takım arkadaşlarımı, Fenerbahçe Spor Kulübü Can Bartu Tesisleri'ndeki çalışanları, takımımı, formamı, arkadaşlıklarımı, burada yaptığım her şeyi , Türkiye'de gittiğim her yeri, tanıdığım herkesi. Burada sahip olduğum her şey benim özlemini duyacağım şeyler" dedi.

Fenerbahçe ve Türkiye ile ilgili her anı dolu dolu yaşadığını ifade eden Roberto Carlos,"Ben Fenerbahçe'de geçirdiğim her anı çok güzel yaşadım.Aslında benim için futbolun içinde geçirdiğim her gün çok güzeldir fakat ayrılık anına geldiğinizde teraziyi elinize alırsınız ve "iyi mi olmuş kötü mü?" diye değerlendirme yaparsınız. Ben burada anılarım hakkında ayırım yapmak istemiyorum. Benim için Fenerbahçe forması altında geçirdiğim her an ayrı güzellikteydi. Geçmişi bir şekilde unutalım, futbolcular gelir geçer, önemli olan kulüplerin büyüklükleri ve isimleridir. Ne mutlu ki Şampiyonlar Ligi'nde çok güzel dönemler yaşadık, çeyrek finale kadar çıktık. Belki ligde şampiyonluk yaşayamadık ama iki kez süper kupa kaldırma şerefine ulaştım. Her ne kadar televizyondan izliyor olacaksam da bence Fenerbahçe bu yıl ligde şampiyon olacak ve ben çok mutlu olacağım. Aynı zamanda UEFA Avrupa Ligi'nde sonuna kadar gidileceğini ve Türkiye'deki kupaların hepsini alacağını düşünüyorum. Fenerbahçe formasıyla geçirdiğim her gün , Fenerbahçe camiası içinde bulunduğum her an benim için mükemmeldi." dedi.

Unutamadığı bir değil bir çok maç olduğunu dile getiren Roberto Carlos,"Galatasaray'a karşı oynadığımız her maçı , Beşiktaş karşısında kazanılan her maçı ve Fenerbahçe formasıyla attığım ilk resmi gol olan, aynı zamanda kafayla attığım golün ortaya çıktığı Sivasspor maçlarını unutamıyorum. Bunlar hiç bir zaman aklımdan çıkmayacak" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Spor Kulübü Can Bartu Tesisleri'ni çok özleyeceğini söyleyen Brezilyalı yıldız,"Buradaki her şey ve herkes olması gerektiği gibi. Fenerbahçe Spor Kulübü Can Bartu Tesisleri'nde tanıştığım herkesle dost oldum. Düşünün 2.5 yıl bir yerde kalıyorsunuz, her gün aynı insanlarla karşılaşıyorsunuz ve buradaki herkes erkek. Baktığınız zaman bir tartışma bir kargaşa olmaması imkansız gibi geliyor.Ama kendime baktığım zaman o kadar güzel günler geçirdim ki, hiçbir kişiyle anlaşamadığım ya da tartıştığım olmadı. Bu da buradaki herkesin ve her şeyin nasıl olması gerektiği gibi olduğunu gösterir. Buranın benim kalbimdeki yeri ayrı ve buradaki herkesin ve her bir parçanın benim kalbimde ayrı bir yeri olacak" ifadelerini kullandı.

Hayatı basit yaşamayı sevdiğini dile getiren Roberto Carlos,"Ben mütevazı bir hayat anlayışını seviyorum ve hep böyleydim. Ben mutlu olmayı seven ve bu mutluluğu çevresindeki insanlara aktardığı zaman daha da mutlu olabilen bir insanım. Hayatımda her zaman dürüstlüğe ve samimiyete önem vermişimdir. Her ne kadar futbol dünyasında dürüst ve samimi insanları bulmak zor olsa da ben çevremde bulabiliyorum. Mutluluğumu insanlara aktarmayı ve daha çok mutlu olmayı başarabilen bir insanım. Belki de bu özelliğimden dolayı insanlar benim için alçak gönüllü ve mütevazı olduğumu düşünüyordur" dedi.

Türkiye'yi ve İstanbul'u çok sevdiğini söyleyen Roberto Carlos,"Gerçekten insanların görmesi tanıması ve yaşaması gereken bir yer Türkiye.Ben bütün dünya insanlarına söylemek isterim ki, Türkiye tanınması , yemeklerinin tadılması , gezilip görülmesi , insanlarının tanınması gereken çok özel bir ülke.Hayatım boyunca çok güzel anılarımı taşıyacağım çok özel bir ülke olacak Türkiye." şeklinde konuştu.

Türkiye'de yaşadığı hiç bir anı diğerinden ayıramayacağını ve çok güzel anılarla Türkiye'den gideceğini belirten Roberto Carlos,"Anılarımdan bazılarını çok daha beni heyecanlandırdı şeklinde size anlatırsam bu kez diğer yaşadıklarıma haksızlık ederim.Burada geçirdiğim her an mutluydum.Uçakla birlikte Türkiye sınırları içine girdiğim andan itibaren bana büyük mutluluklar yaşattınız.Buradan gitsemd e ben kendimi sizden biri olarak hissedeceğim.Burada yaşadığım anıları da birbirinden ayırmak istemiyorum. Burada bulunduğum her dakika her an benim için çok özeldi." ifadelerini kullandı.

Türk ve Brezilya insanının birbirine çok benzediğini belirten Roberto Carlos,"Kimseye akıl vermek benim haddime düşmez ama Türkiye'deki bütün insanlara, 'önemli olan yaşadığımız dünyada mutlu olabilmek, dürüst , samimi, mutlu, vahşet olmadan, paraya çok fazla kafayı takmadan mutlu olabilmek.' mesajını vermek isterim. Türkiye'de de bu konuda değimler vardır mutlaka, Önemli olan insanların mutluluğudur."dedi.

Fnerbahçe taraftarının kendisine çok özel anlar yaşattığının altını çizen Roberto Carlos,"Bütün Fenerbahçe taraftarına her şey için teşekkür etmek istiyorum.Özellikle Türkiye'ye geldiğim ilk andan itibaren bana gösterdikleri sevgiden dolayı, bana kendimi çok özel hissettirdikleri için onlara çok teşekkür etmek istiyorum.Taraftarımız her zaman takımına sahip çıkan , takımına destek veren ve takımına sadık olan bir yapıya sahip oldu.Bu hep böyleydi ve bundan sonra da hep böyle olacak. Bir futbolcunun sahaya çıkıp bütün tribünlere ismi çağrılarak gitmesi benim ilk kez gördüğüm ve benim için çok özel olan bir şeydi.Bana verdikleri sevgi ve gösterdikleri saygıdan dolayı onlara çok teşekkür etmek istiyorum." ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi şampiyonu olmasını hayal ettiğini dile getiren Brezilyalı yıldız,"Türkiye ligi şampiyonluğunu Fenerbahçe istediği zaman elde eder, bu güç Fenerbahçe'de var.Şampiyonlar ligi şampiyonluğu Fenerbahçe için özeldir ve benim de Fenerbahçe'yi görmek için hayal ettiğim yerdir" dedi.
https://fenerbahcem1907.yetkinforum.com

“Brezilya’da, Fenerbahçe’nin elçisi olacağım”
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Dos Santos Brezilya Milli Takımı’na çağrıldı
» "Fenerbahçe için mücadele eder, Fenerbahçe için savaşırım"
» İ.B.B-Fenerbahçe
» Fenerbahçe 2-1 SV Aindling
» Fenerbahçe !!