»»»» !!αℓємιη кяαℓı ƒєηєявαнçє!! ««««
Hosgeldiniz eger Üyeyseniz giris eger Misafirseniz üye olunuz ....
Hosgeldiniz eger Üyeyseniz giris eger Misafirseniz üye olunuz ....
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

»»» !!αℓємιη кяαℓı ƒєηєявαнçє!! «««

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

“Twente maçı ders oldu”

YazarMesaj
gєηçƒвℓι_нαтι
Kurucu
Kurucu
gєηçƒвℓι_нαтι

hayvanlar alemindeki eşim : 7
Takımım : 2
Ruh Hali : 2
Başarı Sistemi : 20

“Twente maçı ders oldu” Empty
MesajKonu: “Twente maçı ders oldu”   “Twente maçı ders oldu” Icon_minitimePtsi Eyl. 21, 2009 11:01 am

Teknik Direktörümüz Christoph Daum, önemli olanın güzel futbol değil, alınan puanlar ve galibiyetler olduğunu söyledi. Daum, Takımımızın geçtiğimiz Perşembe günü 1-0 öne geçmesine rağmen 2-1 kaybettiği Twente maçından dersler aldığını ve skoru koruma yoluna gittiğini söyledi.
Maçtan sonra yayıncı kuruluşa açıklamalar yapan Christoph Daum, "Başta futbolda aldığımız puanlar ve galibiyetler önemli. Güzel futbol ödülü almayacağız bu ligde. Sonuçta tepki gösteren taraftar ne zaman 6'da 6 gördü. Bunu da sormak lazım. Birinci devre iyi futbol sergiledik 5 pozisyon yakaladık, bir de güzel gol attık. Kalecileri iyi kurtarışlar yaptı. Birinci yarı iyi oynadık. Takım Perşembe günkü maçtan ders aldı. Orada 1-0 öne geçip onu koruyamamıştık. Bugün takım 1-0 öne geçti ve onu nasıl koruyacağını biliyordu. Biz burada kazanmak, puan ve şampiyonluk için oynuyoruz. Geçen sezona göre takımda 3-4 futbolcu değişti. Geçen sezonu göz önüne alırsak, bu sezon başlangıcına mutlu olmamız lazım. Perşembe günü dediğim gibi Twente maçından daha güçlü çıktık. Bu bizim için iyi bir ders oldu. İkinci golü atsaydık tabi ki daha çok sevinirdik. Sanırım galibiyeti hak edecek bir oyun oynadık. Kazım Fenerbahçe'nin futbolcusu. Elimizden gelen desteği ona vermemiz lazım. Bu bizim için de taraftar için de geçerli. Taraftar bütün takımı destekliyor. Sadece bazıları bunu bozuyor. Daha önce ıslık çalındığını duysaydım Kazım'ı almazdım oyundan belki" diye konuştu.
BASIN TOPLANTISI
Daum, maçtan sonra düzenlenen basın toplantısına, ''İyi bayramlar'' sözleriyle başlayarak, "Taraftarımıza bayram hediyesi verdik. 6. maçta 6. galibiyet, bu bir hediyedir. Takımımı kutluyorum" dedi.
İlk yarıda iyi bir futbol sergilediklerini belirten Daum, "Ama her pozisyon gol olacak değil, keşke olsa. Düşüncemiz, oyun anlayışı iyiydi. İkinci yarıda ne gördük? Takımın Twente maçından ders aldığını gördük. O maçta da 1-0 öne geçmiştik. Bugün 1-0'dan sonra iyi defans yapıp pozisyon vermedik. İlk yarıdaki gibi iyi değildik, ama defansı iyi kurduk. Semih'in pozisyonu vardı 2-0 olabilirdi, ders alıp 1-0'ı koruduk. Çok memnunum, bunun da ilerisi gelecek" dedi.
Oyunculara gelen eleştirilen hakkında ise Daum, "Sanırım geçen yıldan taraftarın yaşadığı negatif şeyler vardı. Bu olabilir. Geçen sezonun başlangıcı bu sezona benzemez, farklıydı sanırım. Aslında aldığımız 18 puan için herkes gurur duymalı. Bunun nedenlerine gelince, bu sezonla ilgili olamaz sanırım. Geçen yılın, zamanın faturasını biz ödüyoruz halen. Ama bunu da yapıyoruz, hazırız buna. Tepkinin yanında çok daha fazla destekleyen taraftar gördüm" dedi.

Daum, Avrupa maçlarının mı, lig maçlarının mı daha öncelikli olduğu şeklindeki bir soruya ise, "Tekrarlıyorum, birincisi yüzde 100 Turkcell Süper Lig, ikincisi yüzde 100 Avrupa Ligi. İki yüzde yüz olamayacağına göre, yüzde 51 Turkcell Süper Lig, yüzde 49 Avrupa ligi. Ancak her maçta yüzde yüzü vermeniz lazım, bu normal. Biz her maçta tüm gücümüzü ortaya koyuyoruz" diye yanıt verdi.
Daum, Fenerbahçe'nin bol gollü galibiyetleri ne zaman alacağı yönündeki bir soruyu ise, "Futbolda puanlar önemli, goller değil. Hep futbolcularımı bu şekilde eğiteceğim. Sonuç önemlidir. İlk başta 3 puan almak önemli. İstatistiklere bakınca, en fazla pozisyon yakalayan takım Fenerbahçe. Bu sonuca oynama anlayışı takımda tam olarak netleşirse ileride daha gollü maçlar da olur. Ama bizi tenkit eden kişiler, geçen sezonun neticelerine bir baksınlar. Her sezonda farklı farklı etaplar, bölümler var. Bazı maçlarda böyle oynamak gerekiyor. Bazı maçlarda daha fazla pozisyonu gole çevirirsiniz. Bu tür galibiyetler takımı daha güçlü yapacak" diye cevapladı.
Bol gollü galibiyetler alma konusunda rakipleriyle kıyaslanması hakkında ise Daum, "Playstation'dan mı bahsediyorsunuz? Gerçekçi kalalım. Belki diğer takımlar bizden fazla gol atmıştır. Geçen sezondan 7 futbolcu aynı, yeni 4 futbolcu var. Ama geçen sezon bu takım ilk 6 maçta kaç galibiyet aldı biliyor musunuz? Tabii geçmişte olanları unutmak lazım. Bende sizin gibi, gol atsaydık çok daha fazla sevinecektim, ama ilk etapta aldığımız puanlar beni sevindiriyor" diye konuştu.
https://fenerbahcem1907.yetkinforum.com

“Twente maçı ders oldu”
1 sayfadaki 1 sayfası