»»»» !!αℓємιη кяαℓı ƒєηєявαнçє!! ««««
Hosgeldiniz eger Üyeyseniz giris eger Misafirseniz üye olunuz ....

»»»» !!αℓємιη кяαℓı ƒєηєявαнçє!! ««««

»»» !!αℓємιη кяαℓı ƒєηєявαнçє!! «««
 
AnasayfaKapıSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Harry Potter Filmi hayranları !!!

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
gєηçƒвℓι_нαтι
Kurucu
Kurucu
avatar

hayvanlar alemindeki eşim : 7
Takımım : 2
Ruh Hali : 2
Mesaj Sayısı : 1488
Başarı Sistemi : 20
Kayıt tarihi : 11/12/08
Yaş : 23
Nerden : Fenerbahçe Cumhuriyeti

MesajKonu: Harry Potter Filmi hayranları !!!   Cuma Ağus. 07, 2009 8:53 pm

Harry Potter Flmi asla vazgeçemediğim ve vazgeçmeyeceğim bir filmdir diyorsan buraya !!HARRY POTTER VE FELSEFE TAŞI


Harry Potter,10 yıl merdiven altındaki küçük odada kendisinden nefret eden teyzesi, eniştesi ve domuza benzeyen kuzeniyle birlikte yaşadıktan sonra hayatı beyaz bir baykuşun getirdiği mektupla değişti. Harry’nin anne ve babası o daha bir yaşındayken Voldemort tarafından öldürülmüşlerdi. Harry bu olaydan kurtulmuş ve teyzesiyle yaşamak zorunda kalmıştı.Birgün etrafının büyücülerle çevrili olduğunu anlamakla kalmamış kendisinin de büyücü olduğunu keşfetmişti. Ve hiç başvuru yapmadığı halde Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'ndan kabul edilidiğini bildiren bir mektup almıştı. Eniştesinin tüm karşı çıkmalarına rağmen okula baykuşu Hedwig’i de alıp gitmişti. Harry MUGGLE denen gerçek insanların dünyasında önemsenmeyen ve bir pislikmiş gibi davranılan bir çocuk olmasına rağmen büyücülerin dünyasında sevilen küçük, sıska ve ailesini öldüren şeytandan kurtulan çocuk olarak ünlenmişti. Okula girmesiyle de hayatı oldukça maceralı, espirili, hayaletli ve şüpheli olaylarla dolmuştu.

Harry Potter ve Sırlar Odası

[center]Dursley'ler o yaz öylesine çekilmez olmuşlardı ki, Harry bir an önce okulu Hogwarts'a geri dönmek için can atmaktadır. Eşyalarını toplarken ortaya çıkan ev cini Dobby ise onu uyarır: Hogwarts'a dönerse bir felaket olacaktır. Olur da: Sırlar Odası'nın açılmasıyla ortaya çıkan karanlık bir güç, Hogwarts'takileri taşa çevirmeye başlar. Harry, hayatını tehlikeye atarak, Odanın elli yıllık ölümcül gizemini çözmeye çalışır.HARRY POTTER VE AZKABAN TUTSAĞI

J.K Rowling’in üçüncü Harry Potter serisi olan bu kitap, genç büyücünün
kazara Dursley’lerin korkunç misafiri Marge Hala’yı dev bir balon gibi
şişirerek tavana uçmasına neden olmasıyla başlar.

Petunia
Teyze ve Vernon Enişte’den ve tabii Muggle’ların büyü dışı dünyasında
büyü yapmayı yasaklamış olan Hogwarts yöneticilerinden ceza almaktan
korkan Harry, baykuşu Hedwig ve eşya sandığını alıp karanlığa
karışır.Anlaşılacağı gibi, Harry yanlış büyü nedeniyle ceza almadı.
Aksine esrarengiz bir şekilde Muggle çevresinden kurtarılarak üç katlı
mor bir otobüse apar topar bindirildi ve yaz tatilinin geri kalanını
geçirmek üzere samimi bir dinlenme yeri olan Leaky Cauldron (Çatlak
Kazan)’a gönderildi. Hogwarts’da üçüncü yılında neyle karşı karşıya
olduğu yöneticilerin onu affetmiş olmasından anlaşılıyordu. Azkaban’ın
Kaçak mahkumu Sirius Black serbestti.Ve Harry’nin peşindeydi. Fakat
neden? Onu korumak için kiralanmış olan Ruh Emici’lerdan diğerleri
etkilenmezken o neden ürperiyordu?

HARRY POTTER VE ATEŞ KADEHİ


J. K. Rowling’in tüm dünyada geniş bir okuyucu
kitlesine sahip olan popüler roman dizisi “Harry Potter”ın dördüncü
film uyarlaması olan “Harry Potter ve Ateş Kadehi”nde, 14 yaşındaki
büyücü Harry Potter bugüne kadarki en büyük meydan okumayla
karşılaşıyor: Sadece tehlikeli bir uluslararası turnuvada kendinden
büyük ve deneyimli büyücülerle mücadele etmekle kalmayıp, aynı zamanda
da tekrar güce ve insan şekline kavuşan ezeli düşmanı kötü kalpli Lord
Voldemort’la karşı karşıya gelmek zorundadır!

Harry,
prestijli Üçbüyücü Turnuvası’na katılmak üzere seçilmiştir. Bu heyecan
verici uluslararası yarışma, Harry’yi Hogwarts’ın yanı sıra,
Avrupa’daki iki rakip büyücülük okulunun da daha büyük ve deneyimli
öğrencileriyle karşı karşıya getirecektir. Bu arada, Harry’nin ezeli
düşmanı kötü kalpli Lord Voldemort’un destekçileri, Quidditch Dünya
Kupası’nda Karanlık İşaretlerini gökyüzüne ateşle işleyerek, hem
Voldemort’un gücüne kavuşmasının işaretini verir, hem de büyücülük
âleminde bir korku dalgası yayarlar.

Ama Harry için, bu korkunç
haber tedirginlik yaratan tek şey değildir. Zira Hogwarts’ın Danslı
Noel Balosu için hâlâ bir eş bulamamıştır...


HARRY POTTER VE ZÜMRÜDÜANKA YOLDAŞLIĞI
Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'ndaki beşinci yılında Harry, hayatını cehenneme çeviren sihirli/sihirsiz pek çok şeyle başa çıkmak zorundadır: Yaz tatilini yanında harcadığı aptal akrabaları; ergenlik çağının isyanları, heyecanları, korkuları; onun gösteriş düşkünü bir yalancı olduğunu düşünenler; okulun işleyişine burnunu sokan Sihir Bakanlığı; öncekileri mumla aratan yeni bir Karanlık Sanatlara Karşı Savunma öğretmeni; yine karşı karşıya geldiği Ruh Emiciler ve Ölüm Yiyenler; varlığını her zamankinden daha çok hissettiren Voldemort; ağır dersler, zor sınavlar, acımasız cezalar; sürekli yinelenen bir kabus ve acıyan yara izi; ona en yakın insanlardan birinin ölümü; beş yıl gecikmeyle öğrendiği bir gerçek...


Harry Potter ve Melez Prens

Dizinin ilk beş bölümünde olduğu gibi, bu bölümde de da geçmişte sorulmuş pek çok sorunun yanıtını veren J. K. Rowling izleyenleri yeni sorularla, Harry Potter''ı da yeni sorunlarla baş başa bırakıyor.

Büyücüler dünyasında devam eden kargaşa artık Muggle''ların dünyasını da etkilemeye başlamıştır. Harry Potter, Hogwarts''taki altıncı yılını Feci Yorucu Büyücülük Sınavlarına hazırlanarak geçireceğini düşünmektedir. Artık Quidditch takımının da kaptanıdır. Ancak Diagon Yolu''ndaki okul alışverişi sırasında Draco Malfoy''un bir şeyler çevirdiğini fark eder. Lord Voldemort''un geçmişiyle ilgili pek çok bilinmeyen ortaya çıkarken bir yandan da Malfoy''un neyin peşinde olduğunu öğrenmeye çalışan Harry''yi yine zor günler beklemektedir.

Harry Potter ve Ölüm Yadigârları


Sihir dünyası savaşta! Karanlık Lord iyice güç kazanırken iyiler de boş durmuyor.Yedinci yılında Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu`na dönmeyen Harry Potter,Dumbledore`un ona bıraktığı görevi tamamlamaya çalışıyor.Yanında -her zamanki gibi- Ron ve Hermione`yle, bir yandan Voldemort`tan ve onun Ölüm Yiyenler`inden kaçarken bir yandan da Hortuluk`ları yok etmek,Ölüm Yadigaları`nın sırrını keşfetmek zorunda olan Harry kendi geçmişiyle ilgili pek çok şey öğreniyor.
=== Hortkuluklar Aranırken Kitabın başlarında Bill ile Fleur'un düğünü olur. Fakat Ölüm Yiyenler düğünü basar; Harry, Ron, Hermione ve diğerleri Bakanlık'ın Voldemort tarafından ele geçirildiğini ve Sihir Bakanı Rufrus Scrimgeour'un öldürüldüğünü öğrenirler.
İlk önce Tottenham Court Road'a giderler. Bir kafeye oturarak olup bitenleri değerlendirirken iki Ölüm Yiyen'in saldırısına uğrarlar.Harry, Ron ve Hermione Hortkulukların peşine düşerler. İlk önce Grimmauld Meydanı 12 Numara'ya gider ve Kreacher ile konuşurlar. R.A.B.'ın aslında Sirius'un kardeşi Regulus olduğunu öğrenirler. Regulus, Slytherin'in madalyonunu (Hortkuluklardan bir tanesi) Kreacher'a saklaması için vermiş, fakat Mundungus kolyeyi çalmış ve Dolores Umbridge vermek zorunda kalmıştır. Harry, Ron ve Hermione Sihir Bakanlığı'na kılık değiştirerek girerler ve orada, Ruh Emici'lerin gücünü kullanarak Muggle ana-babadan doğma büyücü ve cadıları tespit etmeye çalışan Umbridge'den, Hortkuluğu çalarlar. Bu esnada da Muggle ana-babadan doğmakla suçlananların bir çoğunu kurtararak oradan kaçarlar.
Bakanlık'tan Buharlaşarak kaçmaya çalışırken Ölüm Yiyen ve aynı zamanda Bakanlık'ta bulunan Yaxley Hermione'nin elini tutar yani onlarla birlikte Buharlaşır, Hermione ondan elini zor kurtarır ve bu yüzden Sirius'un evi yerine bir ormana Buharlaşırlar. Çünkü artık Yaxley ve diğer Ölüm Yiyenler Grimmauld Meydanı 12 numaraya girebileceklerdir. Mecburen orada kamp kurarlar ve kılıcı bulup Hortkuluğu yok edene kadar orada kalırlar.
Harry ve Ron onlar çadırdalarken kavga ederler.Ron Harry'nin pek bir şey bilmediğini düşünmektedir. Ron gruptan ve oradan ayrılır. Bunun üzerine Harry ve Hermione tek başlarına Godric's Hollow'a giderler. Voldemort'un yılanı Nagini(Bathilda Bagshot kılığında) ile karşılaşırlar. Hermione'nin yılana yaptığı Confringo Büyüsü yerden seker ve Harry'in asası kırılır. Kaçarlar. Harry Hermione'nin asasını alır. Bu arada Harry bir akşam çadırda nöbet tutarken Maral(dişi geyik(ceylan)) şeklinde bir Patronus gelir ve Harry onun peşinden giderek Gryffindor'un kılıcını bulur (bu arada o maralı Harry'ye yardım etmek üzere Snape yollamıştır). Kılıç bir buz kütlesinin arkasındadır, Harry buzu kırıp soğuk suyun içine girer ve tam boğulmak üzereyken Ron gelip onu kurtarır.Ayrıca Ron Hortkuluk'u da yokeder. Böylece Ron, Harry ve Hermione tekrar barışırlar.

_________________


Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://fenerbahcem1907.yetkinforum.com
 
Harry Potter Filmi hayranları !!!
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
»»»» !!αℓємιη кяαℓı ƒєηєявαнçє!! ««««  :: ƒσяυм :: ƒαη ¢ℓυвѕ-
Buraya geçin: